Bankacılık Dijitalde Emin Adımlarla Yürüyor

No Comments

Son birkaç sene içinde, dijitalde meydana gelen gelişmeler ve artan kullanıcı güveni ile internet bankacılığının hızla tırmanışını izledik. 2015 için açıklanan verilerde internet bankacılığı ve internette kredi kartı kullanımında gelinen noktaya bakıldığında; “Bankacılık Dijitalde Emin Adımlarla Yürüyor” diyebiliriz.

Türkiye’de internet bankacılığı bireysel müşteri sayısı Aralık 2015 itibariyle 42 milyon 917 bine ulaştı. Bu da internet bankacılığında bir önceki seneye nazaran +3 milyon 100 binlik bankacılıkta dijitalleşen yeni kullanıcı demek oluyor.

mobil-res-x2

Mobil bankacılık 2014’den 2015’e “x2” kullanıcı ile yeni yıla damgasını vurdu. Daha hızlı akıllı telefonlar ile beraber 3G ve 4.5G gibi gelişmeler mobil kullanımı hem arttırdı hem de etkin kullanıma hizmet etmiş oldu. Dijitalleşmenin hız kesmeden devam etmesi bir yana mobildeki yükseliş tüm bu “devrimin” en gözde parçası oldu diyebiliriz. Haziran 2015 itibariyle mobil bankacılık kullanıcı sayısı 15 milyona ulaştı.
Ulaşılan 15 milyonluk mobil kullanıcı Haziran 2014 – Haziran 2015 arasında 2,7 milyar adet bankacılık işlemi yapmış.

Tüm bunlar dijital platformda “kullanıcı güveninin” kazanıldığına ve Türkiye’nin daha fazla “dijitalleÅŸtiÄŸine” dair bir göstergedir.

Dijital pazarlama ve google adwords eğitimi için buradan bilgi alabilirsiniz.

 

Diğer İçerikler