Eğitim Kurumları İçin Facebook Reklam Modelleri

No Comments

– Web trafik:

Web trafik tek görsel reklam modeliyle kullanıcıları web sitenizin herhangi bir alt sayfasına (örnek: www.site.com/kayitol.html gibi) yönlendirebilirsiniz.

Web trafik döngü (birden fazla görsel) reklam modeliyle kullanıcıları web sitenizin her görsel için ayrı bir alt sayfaya yönlendirebilirsiniz.

– EtkileÅŸim:

EtkileÅŸim tek görsel ya da video reklam modeliyle Facebook’ta paylaÅŸtığınız içeriÄŸin etkileÅŸim reklamlarıyla öne çıkarılmasıdır. BelirlediÄŸiniz hedefleme sayesinde reklamlarınızın gösterildiÄŸi kullanıcılar beÄŸeni, ifade, yorum ve paylaşım da bulunur.

– Video görüntülemeleri:

Facebook video görüntüleme reklam modeliyle kurumunuzun bilinirliğini artırın. Örnek; kayıt dönemine özel hazırlanmış tanıtım videosu ya da genel tanıtım videosu hazırlayarak belirlediğiniz hedef kitleye video ile tanıtım yapabilirsiniz.

– Retargeting:

Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılarla etkileşimde bulunmanızı sağlayan eşsiz bir reklam modelidir. Bu reklam modeli sayesinde kurumunuzla daha önce direkt ilgilenmiş kullanıcılara özel fırsatlar sunabileceğiniz reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

– Form reklamları:

Facebook ve Instagram’daki potansiyel müşteri reklamları, iÅŸletmenizle ilgilenen insanlarla ilgili bilgileri toplamanıza yardımcı olur.

Örnek: Kayıt ya da bursluluk sınavı başvuru talep formu toplama dönemlerinde kullanabilirsiniz.

 

Diğer İçerikler